Październik 2023

Z okazji  zbliżającego się święta dyni dzieci klas 1-4 w świetlicy szkolnej robiły z masy solnej przepiękne dynie. Podczas tworzenia tych pięknych dyń było dużo śmiechu i radości.

Do prac wykorzystano elementy zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy 7b w czasie wolnym, po zajęciach chętnie schodzą do naszej szkolnej stolarni i tam wykonują m.in. budki lęgowe dla ptaków, ule dla pszczół. Rozwijając swoje umiejętności techniczne przyczyniają się do zachowania bioróżnorodności.

Do wykonania  prac wykorzystano również elementy zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

Potrzeba dużo czasu, precyzji i umiejętności. A później efekt jest zachwycający – mowa o szydełkowaniu, którego podjęła się klasa 5a pod okiem pani Kasi, która zaprezentowała uczniom co ciekawego udało jej się stworzyć w wolnej chwili na szydełku i w jaki sposób wykonać te rzeczy krok po kroku.  Na wstępie uczniowie poznali tajniki robótek ręcznych z użyciem szydełka, dowiedzieli się, w jaki sposób wykonać łańcuszek i pętelkę.  Zadanie, z pozoru łatwe, okazało się nie lada wyzwaniem. Pomimo napotkanych trudności, powstały pierwsze łańcuszki wykonane tą techniką. Być może te zajęcia rozbudzą pasję szydełkowania u najmłodszych.

Do zajęć użyto sprzętu i materiałów zakupionych w ramach programu  #LaboratoriaPrzyszłości