W marcu odbył się szkolny konkurs Mistrz gramatyki języka niemieckiego i angielskiego. Jego celem było rozbudzanie zainteresowania i wzbogacanie wiedzy uczniów dotyczącej gramatyki tych języków obcych oraz rozwijanie umiejętności rywalizowania w przyjaznej atmosferze. Konkurs miał formę dwuetapową i skierowany był do uczniów klas piątych i szóstych. Pierwszy etap polegał na grupowych zmaganiach nad poprawieniem błędów gramatycznych w obcojęzycznym tekście, natomiast drugi etap stanowił test jednokrotnego wyboru, który sprawdzał znajomość zasad gramatyki i umiejętność ich zastosowania. Dodatkowo klasy miały możliwość stworzenia plakatów motywacyjnych w językach obcych, które wspierały  zawodników podczas wyczynów gramatycznych. Mistrzem Gramatyki 2024 z języka niemieckiego została uczennica klasy 5a - Weronika Baracz, natomiast Mistrzem Gramatyki 2024 z języka angielskiego została Zuzanna Wach, uczennica klasy 6b. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Magdalena Gawryluk i pani Paulina Zięba. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!