Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane”
10 maja 2023 r. odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej i odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I – uczniowie klas IV- VI Kategoria II – uczniowie klas VII - VIII
Konkurs otworzyła Dyrektor szkoły pani Joanna Połeć - Trusiuk, która przywitała uczestników i podkreśliła, jak ważną rolę ma do spełnienia poezja, równocześnie życząc wszystkim wspaniałych prezentacji.

Oceniający uczestników jury, w składzie: przewodniczący pan Wiesław Łągiewka, aktor Teatru Polskiego w Szczecinie, pani Edyta Przystupa, wicedyrektor Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie oraz pani Elżbieta Kubera, nauczycielka i dziennikarka Kuriera Szczecińskiego, zdecydowali o wyłonieniu najlepszych recytatorów konkursu:
W kategorii klas IV-VI – pierwsze miejsce zajęły:
Weronika Gołembiewska i Pola Raczyńska ze Szkoły Polsko – Amerykańskiej,
II miejsce: Malwina Dybowska z SP63 i Nina Rzuczkowska z SP33,
III miejsce: Maria Paszkowska – Thurow z SP33 I Szymon Patalas z SP10

Jurorzy przyznali dwa wyróżnienia:
W kategorii klas IV-VI: Mai Sabalskiej ze Szkoły Polsko – Amerykańskiej oraz w kategorii klas VII – VIII Darii Larionovej z SP63
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, statuetki oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie i pamiątkowe suweniry.
Malwinie Dybowskiej, uczennicy klasy IVb oraz Darii Larionovej z kl. VIIIc gratulujemy talentu i dziękujemy za wspaniałe recytacje!
W tym miejscu składamy podziękowania Radzie Rodziców, która przekazała pieniądze na zakup nagród książkowych i upiekła ciasta, przyczyniając się do podkreślenia rangi konkursu i wizerunku szkoły, co potwierdzali uczestnicy biorący udział w konkursie.

Informacje o naszym konkursie ukazały się w Kurierze Szczecińskim oraz na stronach Teatru Polskiego i Teatru Lalek „Pleciuga”.
Więcej o konkursie można przeczytać w Kurier Szczeciński - 24Kurier.pl
Organizatorzy konkursu: