Dzień Dentysty dla dzieci z grupy  0A i OB z pewnością na długo pozostanie w pamięci. A to wszystko dzięki uprzejmości Pana Mariusza Bołzana - taty Wojtka z grupy 0B, który zaprosił nasze dzieci do swojego gabinetu stomatologicznego „Biała Szuflada”.

Dzieci wesoło przywitane przez „Pana Ząbka” z zaciekawieniem słuchały wykładu Pani Doktor Dagmary dotyczącego budowy zębów oraz etapów związanych z ich rozwojem. Poznały zasady higieny jamy ustnej, które sprawią że próchnica nie będzie niszczyć ich ząbków. Szczególna uwagę Pani Doktor zwróciła na zdrowy styl życia związany z prawidłowym odżywianiem.

Po części teoretycznej dzieci zwiedziły część gabinetową. Bardzo dużo radości sprawił dzieciom gabinet diagnostyczny, gdzie za pomocą specjalistycznych urządzeń można pod różnymi kątami obejrzeć zawartość swojej szczęki. W gabinecie zabiegowym najodważniejsi mieli możliwość relaksu na fotelu dentystycznym prezentując prawidłowe zachowanie w czasie wykonywania zabiegów w jamie ustnej a niektórzy nawet awansowali do funkcji asystentki stomatologicznej.

To był niezapomniany i bardzo pouczający dzień!

Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi Mariuszowi Bołzanowi oraz całemu zespołowi „Białej Szuflady” za gościnność i życzymy wielu sukcesów w pracy!