Uwzględniając zgłaszane przez Rodziców uwagi i postulaty dotyczące wakacyjnej działalności przedszkoli, decyzją Zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin wprowadzone zostają następujące zasady:

•   praca w trybie wakacyjnym trwa od 26 czerwca do 25 sierpnia
  •  chęć skorzystania z opieki przedszkolnej w czasie wakacji będziecie Państwo mogli zgłosić bezpośrednio w swoim przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole
  •  dziecko może korzystać z dyżuru łącznie przez okres nie dłuższy niż 5 tygodni

Zasady składania zgłoszeń:

•  do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach przyjmowane będą wyłącznie dzieci rodziców pracujących, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki wypełniony druk zgłoszenia należy złożyć w placówce macierzystej, koniecznie należy podać, w jakim terminie dziecko będzie przebywało w placówce z określeniem liczby godzin pobytu  kolejność składania zgłoszeń nie jest brana pod uwagę  obowiązkiem rodzica jest dołączyć do zgłoszenia zaświadczenie o zatrudnieniu. Zaświadczenie musi zawierać informację, że rodzic nie przebywa na opiece, urlopie macierzyńskim/rodzicielskim ani wychowawczym. Dyrektor ma prawo zweryfikować podane w zaświadczeniu informacje  dyrektor informuje rodziców o przyjęciu na dyżur poprzez zamieszczenie listy dzieci w placówce w widocznym miejscu oraz zamieszcza listy na stronie internetowej placówki  rodzic ma obowiązek poinformowania dyrektora o rezygnacji z przyznanego miejsca najpóźniej do 09.06.2023 r.
  •  o organizacji pracy w okresie dyżuru decyduje dyrektor  w trudnych i wyjątkowych sytuacjach rodzica (np. samotne wychowanie dziecka) dyrektor indywidualnie podejmie decyzję w sprawie dyżuru wakacyjnego o kolejnych tygodniach wg kryteriów ustalonych w porozumieniu z Radą Rodziców
  • Okres pracy w trybie wakacyjnym trwa od 26 czerwca do 25 sierpnia
  • 28 sierpnia do 01 września - przygotowanie przedszkola do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
  • 04 września 2024 r. — rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

TERMINY:

Składanie zgłoszeń na dyżur w terminie od 01.02.2023 do 10.02.2023 r.

Weryfikacja zgłoszeń w terminie od 13.02.2023 do 17.02.2023 r.

Podanie do wiadomości zakwalifikowanych dzieci w dni 27.02.2023 r.

Dokument podpisany przez Zastępcę Prezydenta Miasta: Lidię Rogaś

Poniżej do pobrania deklaracja dyżuru wakacyjnego

Deklaracja