W dniu 22.03.2019 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje miejskie  do  już XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież zapobiega pożarom”.

W imprezie brało udział 48 uczniów z 17 szczecińskich szkół, w tym  z 4 szkół  podstawowych i 17 szkół średnich.

Nasi uczniowie odnieśli w tym roku wielki sukces!

Od początku roku szkolnego uczęszczali na Koło Strażackie w czasie którego pogłębiali wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej pod opieką pani Marzeny Herdzik oraz  podczas częstych wizyt w zaprzyjaźnionej remizie przy ulicy Grodzkiej 5.

W grupie I klas IV-VI zajęli kolejne miejsca:

I Gabriel Wiśniewski kl. 5a

II Janik Kamil  kl. 5b

III Aleksander Orłowski  kl. 5b

W grupie II klas VII-VIII miejsce II zajęła Dominika Ziajor z klasy 7a.

Honorowymi gośćmi tej imprezy byli:

Komendant Miejski PSP  st. bryg. mgr inż. Kazimierz Lesisz

Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szczecinie druh Henryk Jerzyk.

Przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Pan Henryk Szelągiewicz

Uczestnicy i uczniowie naszej placówki mieli możliwość oglądania samochodów pożarniczych i ich wyposażenia oraz rozmowy ze strażakami z JRG nr 1 przy ul. Grodzkiej 1/5.

Gratulujemy sukcesu zwycięzcom, którzy będą reprezentowali nasze miasto w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w tym roku w Wałczu 27 kwietnia 2019r.

Z naszej szkoły do eliminacji wojewódzkich startuje Gabriel Wiśniewski z klasy 5a!

Powodzenia!