Przenieść się w czasie – czy to jest możliwe ?

We wtorek 08.11.2016r. wyruszyliśmy tramwajem nr 3na niezwykłą wycieczkę. Był on wyposażony w innowacyjne urządzenia elektroniczne tj. biletomat, GPS, elektroniczny kasownik biletów i inne. Po 20 minutach zatrzymaliśmy się na przystanku ,, Muzeum Techniki”.

Przekroczyliśmy bramę, weszliśmy głównym wejściem i niesamowite nasze wrażenie.

Razem z Panem przewodnikiem zobaczyliśmy motocykle, skutery, samochody osobowe, autobusy, których już nie spotkamy na naszych ulicach-chyba, że jedzie nim pasjonat automobili.

Muzeum zawiera dużo eksponatów z lat 60-70- tych XIX wieku oraz pojedyncze , przedwojenne  modele.

Najciekawsze z nich to :

motocykl ALBA z 1919r.

Fiat 508 z 1936r.

Tramwaj Bremen z drewnianymi siedzeniami, bez kasowników

Motorower OSA

Autobusy San i Jelcz

Niezwykły i oryginalny Smyk z wejściem do kabiny przez przód maski

Niezastąpiony nasz rodzimy Maluch – Fiat 126p w różnych wersjach

Odwiedziliśmy dwie towarzyszące wystawy, które bardzo nas zainteresowały:

,, Nauka jazdy – wystawa samochodów dziecięcych” i ,, Zdjęcie staje się obrazem- wystawa fotografii i aparatów”.

Ale największą uwagą z naszej strony cieszył się symulator tramwaju, którym każdy z nas przemierzał trasę linii tramwajowej nr 3.

Wspólnie z panią odliczaliśmy minuty, aby każdy choć na te 5 minut zdążył zostać motorniczym.

To jednak możliwe skorzystać z wehikułu czasu!

Przez obecność w Zajezdni Sztuki , cofnęliśmy się nawet o 100 lat w XIX wiek.

Pani Marzena Herdzik i  uczniowie klas 4b, 5b, 5c, 6b i 6c zachęcamy kolejnych odkrywców wiedzy do udziału w  żywej lekcji historii i techniki.